Enterprise Europe Network | Polska Zachodnia

Wspieramy przedsiębiorców w rozwoju innowacyjności i zdobywaniu zagranicznych wynków

Zapraszamy na VII Forum Biznesu i Współpracy Technologicznej – 19-21 września, Chengdu, Chiny

Technologia i transfer technologiczny w UE i Chinach to tytuł 7 edycji chińskiego Forum Biznesu.

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w VII Forum Biznesu i Współpracy Technologicznej UE – Chiny, które odbędzie się w Chengdu, w stolicy prowincji Sychuan. Forum to zostało przygotowane z myślą o branży biofarmaceutycznej, ochrony środowiska, energii odnawialnej oraz IT. Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie kosztów udziału w misji w ramach pomocy de minimis udzielanej przez Ministerstwo Gospodarki.

O wydarzeniu

Forum Biznesu i Współpracy Technologicznej odbywać się będzie po raz 7. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 1000 przedsiębiorstw, organizacji, samorządów, uczelni oraz instytutów badawczych z Unii Europejskiej. Ze strony chińskiej ta liczba sięga 2500. Dzisiaj targi te stanowią platformę współpracy pomiędzy UE a Chinami.

7 edycja targów nosi tytuł ” Technologia i transfer technologiczny w UE i Chinach” i będzie się skupiać na sektorze biofarmaceutycznym, ochronie środowiska, energii odnawialnej oraz IT. Uczestnikami tego spotkania będą eksperci, naukowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele administracji rządowej z UE i Chin, którzy będą dzielić się najnowszymi informacjami, osiągnięciami technologicznymi jak również praktycznymi doświadczeniami z danych sektorów.

Targi

1000 m2 zostało zarezerwowanych dla firm i organizacji uczestniczących w targach w celu prezentacji produktów oraz najnowszych technologii.

W ramach targów PARP organizuje stoisko, które zostanie bezpłatnie udostępnione polskim przedsiębiorcom biorącym udział w misji.

Spotkania B2B

Spotkania B2B to jedna z najważniejszych części programu. W poprzednich 6 edycjach targów odbyło się ponad 10 000 spotkań B2B. Ponad 30% tych spotkań zakończyło się podpisaniem umowy. Spotkania dostosowane są do indywidualnych potrzeb biorących w nich udział przedsiębiorców, instytutów badawczych oraz administracji publicznej. Przykładowe firmy chińskie biorące udział w spotkaniach b2b.

Wizyty studyjne

Podczas targów zostaną zorganizowane wizyty studyjne w miejscowych firmach oraz parkach technologicznych. Pozwolą one na lepsze poznanie lokalnego środowiska biznesowego.

Program dodatkowy

Istnieje możliwość zorganizowania zwiedzania Chengdu.

Zapraszamy do zapoznania się z agendą VII Forum Biznesu i Współpracy Technologicznej.


Koszty uczestnictwa:

Uczestnictwo w Forum – 100 Euro/osoba, w tym:

  • Spotkania B2B, Forum, Wizyty studyjne
  • Tłumacz angielsko – chiński
  • Wyżywienie
  • Katalog firm uczestniczących w Forum
  • Pakiet informacyjny
  • Odbiór z lotniska w wybranych godzinach

Przelot – 3500 – 4000 zł

Hotel – Holiday Inn – ok. 350 zł / noc

Intercontinental – 530 zł / noc

Uczestnictwo w misji gospodarczej organizowanej przez PARP pozwala na uzyskanie dofinansowania przyznawanego przez Ministerstwo Gospodarki i jest to pomoc deminimis na realizację branżowych projektów promocyjnych.

Pomoc ta udzielana jest na zasadzie refundacji. Polega ona na refundacji 50% kosztów kwalifikowanych do których należą między innymi przelot, zakwaterowanie, przygotowanie materiałów informacyjnych i reklamowych. Maksymalna kwota pomocy dla jednego przedsiębiorcy biorącego udział w projekcie nie może przekroczyć 8000 zł.   Z formy takiego dofinansowania może skorzystać tylko jedna osoba z danego przedsiębiorstwa. Zachęcamy do zapoznaniem się ze szczegółowymi informacjami nt. warunków przyznania dofinansowania.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionego formularza rejestracyjnego. Zawarte w nim informacje pozwolą na umówienie spotkań b2b z chińskimi przedsiębiorcami. Opłatę rejestracyjną wnoszą Państwo po znalezieniu partnera do rozmów.

Rejestracja

Wypełniony formularz rejestracyjny prosimy przesłać na email:

Danuta_marcak@parp.gov.pl

Termin nadsyłania formularzy upływa w dniu 31 lipca br.


Dodatkowe informacje znajdą państwo na:

www.eu-china.org.cn