Enterprise Europe Network | Polska Zachodnia

Wspieramy przedsiębiorców w rozwoju innowacyjności i zdobywaniu zagranicznych wynków

Giełda kooperacyjna: Denkmal

Denkmal

18-20 listopada, Lipsk

Wraz z Lipską Izbą Przemysłowo – Handlową oraz Targami Lipskimi zapraszamy serdecznie do uczestnictwa  w CONTACT „denkmal” – Międzynarodowej Giełdzie Kooperacji w ramach Europejskich Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli denkmal 2010. Impreza jest organizowana w ramach Enterprise Europe Network.

Udział w Międzynarodowej Giełdzie Kooperacji biorą przedsiębiorcy z całej Europy. Jej celem jest stworzenie wymiany kontaktów, usług, produktów, oraz know-how dla wszystkich podmiotów reprezentujących branżę ochrony zabytków, konserwacji i restauracji, a także rewitalizacji miast i modernizacji budynków.

Termin: 19 listopada 2010, godz. 10:00-17:00, Lipskie centrum Kongresowe CCL w Lipsku.

Szczegółowe informacje: pobierz
Rejestracjawypełnij formularz

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:
Anna Pytel, a.pytel@wctt.pl tel. 71 320 4194
Jakub Rakoczy, j.rakoczy@wctt.pl, tel. 71 320 4350
Grzegorz Banakiewicz, g.banakiewicz@wctt.pl, tel. 75 755 0220

Europejskie Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli należą do grona najważniejszych europejskich imprez wystawienniczych branży ochrony zabytków.  Są miejscem spotkań ekspertów z całej Europy:

  • konserwatorów,
  • architektów,
  • inżynierów budownictwa,
  • historyków sztuki,
  • rzemieślników,
  • producentów materiałów budowlanych,
  • przedstawicieli samorządów, inwestorów i właścicieli obiektów zabytkowych.

Podczas nadchodzącej edycji Polska wystąpi w charakterze Kraju Partnerskiego. Będzie to znakomitą okazją do promocji polskiej branży konserwatorskiej i krajowego dziedzictwa narodowego oraz nawiązania międzynarodowej współpracy w dziedzinie ochrony zabytków.

Europejskie Targi Konserwacji i Restauracji Budynków oraz Renowacji Starych Budowli – denkmal w Lipsku organizowane są co dwa lata począwszy od 1994 r. Od 2008 r. organizowane są pod patronatem UNESCO. Najbliższa edycja ma odbyć się w dniach 18-20 listopada 2010 r. Tematami wiodącymi obok problemów związanych z rewitalizacją całych fragmentów miast, będą: energetyczna modernizacja obiektów zabytkowych i zastosowanie energii odnawialnych w obiektach zabytkowych oraz wykorzystywanie cegieł w architekturze.

W ubiegłorocznej edycji Targów Denkmal brało udział 437 wystawców z 13 krajów; w tym 124 z Niemiec i 15 z Polski.

Więcej informacji o Targach denkmal: www.targi-denkmal.pl