Enterprise Europe Network | Polska Zachodnia

Wspieramy przedsiębiorców w rozwoju innowacyjności i zdobywaniu zagranicznych wynków

Innowacyjny Przedsiębiorca w Unii Europejskiej

Ośrodek Enterprise Europe Network afiliowany przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza w dniu 6 października 2011 roku do udziału w bezpłatnym seminarium pn. „Innowacyjny przedsiębiorca w Unii Europejskiej„, które odbędzie się w Dolnośląskim Parku Technologicznym w Szczawnie -Zdroju.

Jednym z priorytetowych celów dokumentu strategii Europa 2020 jest zobowiązanie Państw członkowskich Unii Europejskiej do przeznaczenia na inwestycje w badania i rozwój oraz w innowacje 3% PKB Unii – łącznie ze środków publicznych i prywatnych. Celem wydarzenia organizowanego przez DARR S.A. jest wskazanie przedsiębiorcom jak mogą pozyskać finansowanie na przedsięwzięcia innowacyjne i wdrożenie nowych technologii, a tym samym przyczynić się do postępu innowacyjnego regionu, a przede wszystkim Unii Europejskiej. Podczas jednodniowego seminarium MŚP dowiedzą się również jak mogą wesprzeć sferę badawczo – rozwojową w swojej firmie. Poruszana tematyka będzie dotyczyła m.in. aktualnych konkursów na wdrażanie innowacji w ramach Funduszy Strukturalnych; możliwości udziału MŚP w międzynarodowych projektach badawczych. Zostaną przedstawione dobre praktyki przez firmę aplikującą w ramach programu Ambinent Assisted Living. W kolejnym bloku tematycznym wskazane zostaną źródła finansowania na wdrożenie nowych technologii takie, jak n.p. venture capital, business angels. Seminarium zakończone zostanie częścią dotyczącą przedstawienia MŚP jak nawiązać współpracę międzynarodową.

Seminarium odbywa się w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii na rzecz wspierania rozwoju przedsiębiorczości pn. Europejski Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw [http://ec.europa.eu/enterprise/initiatives/sme-week/index_pl.htm].

Seminarium odbędzie się w Szczawnie-Zdroju w Dolnośląskim Parku Technologicznym, ul. Szczawieńska 2 w godzinach: 09:30 – 15:30.

Szczegółowy PROGRAM wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO do dnia 4 października 2011 roku na adres poczty elektronicznej: katarzyna.bienia@darr.pl lub na numer faksu: 74 64 80 451

Udział w seminarium jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Ilość miejsc jest ograniczona, a w związku z tym proces naboru zostanie zamknięty w momencie wyczerpania się miejsc.

Serdecznie zapraszamy!