Enterprise Europe Network | Polska Zachodnia

Wspieramy przedsiębiorców w rozwoju innowacyjności i zdobywaniu zagranicznych wynków

Szkolenie „Rozwój branży drzewno-meblarskiej w regionie zachodniopomorskim – problemy i wyzwania”

Oferty handlowe dla podwykonawców z branży drzewno-meblarskiej, certyfikacja drewna konstrukcyjnego, innowacyjny design w meblach. Te trzy tematy zaprezentowane zostaną podczas spotkania „Rozwój branży drzewno-meblarskiej w regionie – problemy i wyzwania”, które odbędzie się 2 marca 2012 r. w Szczecinie w Willi West-Ende.

Oferty handlowe
Potrzeba nowych klientów biznesowych, to wciąż aktualny temat wśród firm branży drzewno- meblarskiej. Coraz więcej podmiotów zagranicznych poszukuje podwykonawców w krajach wschodnioeuropejskich, w tym w Polsce. Niemal codziennie Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii dysponuje nowymi zapytaniami od kontrahentów z innych krajów europejskich. Na spotkaniu przedstawimy najciekawsze oferty oraz powiemy co zrobić, żeby na bieżąco być informowanym o możliwościach potencjalnych kontraktów handlowych.

Certyfikacja drewna konstrukcyjnego
Od 01.09.2012 obowiązywać będzie wszystkich producentów konstrukcyjnych elementów z drewna litego system oceny zgodności 2+. Do tego czasu wszyscy producenci muszą wdrożyć u siebie certyfikację CE, w przeciwnym razie ich produkty nie będą mogły być dopuszczone do zastosowania jako elementy konstrukcyjne. Wciąż brak jest powszechnych informacji na ten temat, co powoduje, że wiele firm może nie zdążyć na czas z wdrożeniem Zakładowej Kontroli Produkcji oraz z certyfikacją. Podczas spotkania zaprezentujemy wymogi związane z certyfikacją, które zaprezentuje Pani Anna Policińska-Serwa z Instytutu Techniki Budowlanej z Warszawy, będącego jednostką certyfikującą.

Innowacyjny design w meblach
Polscy producenci mebli są jednymi z czołowych w Europie. Jednak w dalszym ciągu są oni głównie twórcami produktów na podstawie dostarczonych wzorów. Najnowsze trendy w branży związane są natomiast z wzornictwem mebli, które to coraz częściej jest jednym z głównych czynników decydujących o ich zakupie. Jakie to są trendy ? W jakim kierunku rozwijać się będzie wzornictwo w branży meblarskiej ? Na te pytania odpowie Pan Mariusz Stanny z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego z Warszawy.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

Program spotkania oraz formularz rejestracyjny znajdują się pod poniższym linkiem:  
http://www.innowacje.zut.edu.pl/index.php/pl/mod/szkolenia?training_id=176

Wszelkich informacji na temat  spotkania udziela Paweł Mieczan pod numerem telefonu 091 449 41 09, e-mail: pmieczan@zut.edu.pl