Enterprise Europe Network | Polska Zachodnia

Wspieramy przedsiębiorców w rozwoju innowacyjności i zdobywaniu zagranicznych wynków

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie pt.: „Rozwijanie działalności w innych Państwach Członkowskich Unii Europejskiej. Warunki prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Niemiec”.

Szanowni Państwo !

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. pragnie serdecznie zaprosić Państwa do udziału  w jedynym bezpłatnym szkoleniu nt.

„Rozwijanie działalności w innych Państwach Członkowskich Unii Europejskiej. Warunki prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Niemiec”

Termin szkolenia: 9 grudzień 2013 r., godz.: 09:00-15:00.

Miejsce: Hotel Patio, ul. Kiełbaśnicza 25, Wrocław

Biorąc udział w szkoleniu uczestnicy dowiedzą się: • jakie formy działalności gospodarczej istnieją w Niemczech • jakie koszty związane są z rejestracją działalności • jakie formy zatrudnienia pracowników istnieją w Niemczech • ile kosztują pracownicy w Niemczech • na jakie dotacje w Niemczech mogą liczyć polscy przedsiębiorcy • czy polskie dokumenty (np. świadectwo zdrowia) są akceptowane przez niemieckie urzędy • na jakich warunkach możliwa jest współpraca z inkubatorem Przedsiębiorczości powstałym przy firmie PappertConsult dla polskich przedsiębiorców w Berlinie

Szkolenie poprowadzi specjalistka, praktyk z wieloletnim doświadczeniem Pani Anna Pappert, absolwentka Wolnego Uniwersytetu w Belinie. Osoba, której powierzano odpowiedzialne stanowiska w firmach niemieckich i polskich, min: SFB Struktur-Förderung Beteiligungs GmbH, jako Management Assistant, Dyrektor Działu Akwizycji i Telemarketingu, Dyrektor Dystrybucji, Prezes zarządu Zeptor Polska Sp. z o.o. W czasie pracy zdobyła szerokie doświadczenia koordynując współpracę pomiędzy polskimi i niemieckim przedsiębiorstwami. Obecnie prowadzi biuro konsultingowe specjalizujące się w szeroko pojętym doradztwie prawnym związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej w Niemczech i Polsce.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszenia na numer: 074 648 04 51, drogą elektroniczną na adres: aleksandra.kucharska@darr.pl l  lub dostarczyć osobiście na adres:

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Ul. Szczawieńska 2 58-310 Szczawno-Zdrój Recepcja (parter)

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym programem szkolenia

Termin rejestracji uczestników upływa w dniu 5 grudnia  2013r.

Ilość miejsc jest ograniczona do 20 uczestników !

Pierwszeństwo w zgłoszeniu mają przedsiębiorstwa MMŚP. W przypadku dużego zainteresowania wydarzeniem, Organizator zastrzega sobie prawo przyjęcia na szkolenie tylko jednego reprezentanta danej firmy.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!