Polska Zachodnia

Enterprise Europe Network już 15 lat wspiera firmy w rozwoju na rynkach zagranicznych!

W 2023 roku sieć Enterprise Europe Network obchodzi swoje piętnaste urodziny. Aby upamiętnić ten czas, partnerzy sieci na całym świecie będą świętować wraz z 4,2 miliona małych firm, którym pomogli wprowadzać innowacje i rozwijać się na arenie międzynarodowej.

Komu pomaga sieć?

Małe i średnie firmy z ambicjami wprowadzania innowacji i rozwijania swojej działalności na jednolitym rynku europejskim i poza nim mogą korzystać ze wsparcia ponad 450 organizacji partnerskich sieci. Są one osadzone w lokalnych strukturach biznesowych i połączone na całym świecie. Sieć oferuje połączenie możliwości udziału w szkoleniach, dostosowanych porad i wsparcia w celu znalezienia najlepszych partnerstw. Obejmuje to, w jaki sposób firmy mogą uzyskać dostęp do źródeł finansowania, których potrzebują do rozwoju, w jaki sposób mogą wprowadzać innowacje, w jaki sposób mogą poruszać się po przepisach na jednolitym rynku UE i w krajach trzecich oraz w jaki sposób mogą znaleźć partnerów handlowych. Zaufane porady i praktyczna pomoc doradców sieci wspiera start-upy, małe firmy i przedsiębiorców z szerokiej gamy sektorów: od rolnictwa po sztuczną inteligencję, od tekstyliów po przemysł lotniczy i kosmiczny, od przemysłu morskiego po przemysł kreatywny.

Unikalne połączenie lokalnej wiedzy i globalnego zasięgu sprawiło, że tysiące firm uzyskało dostęp do międzynarodowych rynków i mogło szybciej rozwijać swoją działalność.

Dzięki naszemu wsparciu ponad pół miliona firm skorzystało ze spersonalizowanych indywidualnych porad biznesowych, które pomogły im zwiększyć ich międzynarodowy potencjał.

Każdego dnia ponad 500 firm otrzymuje specjalistyczne wskazówki i sesje szkoleniowe.

W ostatnich latach sieć rozszerzyła swoje usługi, aby pomóc firmom w przejściu na bardziej zrównoważony rozwój środowiskowy i społeczny, poprawić ich odporność na kryzysy i osiągnąć transformację cyfrową.

W ubiegłym roku sieć zapewniła specjalne wsparcie unijnym i ukraińskim firmom dotkniętym rosyjską inwazją i opracowała wytyczne pomagające firmom w radzeniu sobie z kryzysem energetycznym. Firmy w całej Europie i poza nią zwracają się do sieci jako wiarygodnego partnera z udokumentowanym doświadczeniem w pomaganiu firmom w realizacji ich międzynarodowych ambicji.

Chcesz przeczytać więcej o naszych osiągnięciach? Zapoznaj się z naszymi historiami sukcesu!